Nadace Partnerství uspořádala ve dnech
4. – 5. 6. 2019 v Hotelu Luna
odbornou konferenci s názvem
MAPY JSOU PRO KAŽDÉHO
Jestliže láska prochází žaludkem, pak platí, že „gis konference“ prochází zelenou, klidnou a útulnou Vysočinou, do které se sjíždí účastníci většinou z rušných měst z celé republiky. Letošní konference se uhnízdila v Hotelu Luna nedaleko Ledče nad Sázavou, který nabídnul všem příjemné zázemí. Návštěvníci konference se během podvečerní pauzy mohli vypravit na procházku lesem, zaplavat si v rybníku nebo bazénu, večer před konferencí se mnozí sešli u táboráků, ráno v poslední den jiní vyrazili na běh, a všichni se setkali během společné večerní hostiny.

Mapy jsou pro každého jsou ale především o poznání, sdílení zkušeností, vzájemné inspiraci a někdy i o výměně méně příznivých zážitků. Územní plánování, stavební řízení a digitalizace se staly ústředním motivem konference. K těmto tématům by snad každý účastník dokázal vyprávět zážitky a diskuse po příspěvcích k těmto tématům by se mohly trvat hodiny a hodiny nebýt zásahů moderátorů. Mezi mnohými důležitými příspěvky zaměřené na rozmanité technologie, vizualizaci dat, vychytávky pro samosprávy či na optimalizaci eradikačních metod invazních druhů vynikl jeden nenápadný příběh, kdy Jitka Kominácká přijela z Břeclavi povyprávět, jak zdolat překvapivě kreativní překážkovou dráhu tvořenou faktorem mezi židlí a klávesnicí při zavádění jednoduché evidence reklamy ve městě. Mnozí smíchem ronili slzy.

Konference se vydařila, těšíme se naviděnou v roce 2020!
 
Program konference naleznete zde.
Prezentace řečníků spolu s fotogalerií z minulých ročníků naleznete v sekci Minulé ročníky.
 
Další ročník konference proběhne opět na Vysočině v Hotelu Luna 2. - 3. 6. 2020
 V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na dzednickova@topgis.cz. Organizaci přebírá kompletně společnost TopGis, s.r.o. Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme ať se další ročník konference vydaří.
 
Konferenci od roku 2020 zajišťuje
TopGis, s.r.o.

dzednickova@topgis.cz
+420 724 013 046